Kapısı ve Kasiyeri Olmayan Kantin

Valimiz Sayın Necati Şentürk, Okulumuzu ziyaret ederek incelemelerde bulundu.


   İl Milli Eğitim Müdürümüz Şevket Karadeniz’in de hazır bulunduğu ziyarette Okul Müdürü Abdurrahman Ergül’den okul hakkında bilgiler alan Valimiz Sayın Necati Şentürk, sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti. Bu sırada, öğrencilere sorular soran Valimiz Sayın Necati Şentürk, sorulara en hızlı ve doğru biçimde cevap veren öğrencileri bilgisayar ve altınla ödüllendirdi.

Öğrencilerin, okulda bulunan ve işletmecisi olmayan kantinde alış-verişlerini kendilerinin yaptıklarını gördü ve okul kantininde alışveriş yapan öğrencileri ilgi ile izledikten sonra öğrencilerin bu alışverişine eşlik ederek öğrencilerin bu asil hareketlerinin diğer okullara da örnek olduğunu söyledi.

Öğrencilerin, hiçbir zorlama olmadan bu davranışı gönüllerinden gelerek yaptığını belirten Valimiz Sayın Necati Şentürk, “Ömer Halisdemir ne kadar mert, kahraman, asil ve dürüst ise; bu okuldaki öğrenciler de okulun ismine layık bir şekilde hareket etmektedirler.  Okulun kantininde işletmeci ve kasiyer yok. Öğrenciler ihtiyaçlarını kendileri alıyor, ürünün parasını eksiksiz bir şekilde kasaya kendileri koyuyor ve para üstünü de kendileri alıyorlar. Bu asil ve örnek bir davranıştır. Bu, okulun ismi olan Kahraman Ömer Halisdemir’e yakışan bir davranıştır. Öğrencileri buna zorlayan hiç kimse yok. Öğrenciler bu davranışı, bu dürüstlüğü kendileri içinden gelerek yapmaktadırlar. Kantin zarar etmiyor, kâr ediyor. Kantinin kapısı da yok, kantinci de yok. Kantine kilit vurulmuyor. Bu uygulama eğitim stratejisi açısından çok güzel ve doğru işleyen bir uygulamadır. . Bu kantinin kapısı da yok kilit de vurulmuyor. Türkiye’de böyle kapısı açık olan başka bir kantin var mı bilmiyorum. Eğitim pedagojisi açısından son derece güzel, isabetli ve doğru işleyen bir uygulama. Güzel bir davranış. Bu yüksek ahlakı öğrencilere aşılayan öğretmenlerine, anne ve babalarına çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu. Bu vesileyle, Şehit Asb. Ömer Halisdemir’e de Allah’tan rahmet diliyorum. Yazdır

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin  Beğen | 0  kişi beğendi